Tarkan’ın Doksanlardaki Albümleri

Doksanlar Pop denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biridir Tarkan. Megastar unvanını kazanmış ülkemizi uluslararası tanıtan en etkili sanatçılardan da biridir. Tarkan’ın 90lı yılları albümler bazında harika geçmiştir. Çıkardığı albümler, albümlerdeki şarkılara çektiği klipler her zaman fenomen olmuştur. Tarkanın 1992-1999 yılları arasında çıkardığı tüm albüm ve single çalışmaları listeliyoruz.

TARKANIN 90LI YILLARDAKİ TÜM ALBÜM FOTOĞRAFLARINA BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

YİNE SENSİZ 1992

Tarkan’ın ilk albümüdür. 26 Aralık 1992 tarihinde İstanbul Plak etiketi ile piyasaya çıkmıştır. Bu albümdeki 3 şarkı Tarkan tarafından, diğer tüm şarkılar ise Alpay Aydın yazmıştır. Kaset olarak 700 Bin toplamda CD basımıyla birlikte ise 1 Milyondan fazla satmıştır. Bu albümdeki en popüler şarkı hiç şüphesiz “Kıl Oldum Abi”. “Kimdi” ve “Çok Ararsın Beni” gibi klasikleşmiş şarkılarda bu albümde bulunuyor.

AACAYİPSİN 1994

Başarılı ilk albümünde sonra ikinci albüm olarak 1994 yılında piyasaya çıkmıştır. Avrupa ve Asya’da bazı ülkelerde de satışa sunuldu. 3 Milyona yakın bir satış elde edilmiştir. Albümdeki şarkıların isimlerine bakmak bu albümün ne kadar başarılı olduğunu anlamaya yeterli olur. “Kız hepsi senin mi” cümlesini hayatımıza sokan şarkı da bu albümde dir. “Hepsi Senin Mi?” “Unutmamalı” “Gül Döktüm Yollarına” Kış Güneşi” “Şeytan Azapta” “Dön Bebeğim” şarkılarına klip çekilmiştir.


Hepsi Senin Mi? (Şıkıdım, Şıkıdım) 1995

“Hepsi Senin Mi?” “Kış Güneşi” ve “Bekle” şarkılarından oluşan single albümüdür.

ÖLÜRÜM SANA 1997

Tarkan’ı dünyaya tanıtan ve Megastar yapan albümdür diyebiliriz. 1997 yılının Temmuz ayında piyasaya çıkmıştır. Türkiye’de ve Dünyada toplamda 4.5 Milyon satışa ulaştığı söyleniyor. “Şımarık” “İkimizin Yerine” “Ölürüm Sana” “İnci Tanem” “Kır Zincirlerini” ” Unut Beni” şarkılarının bu albümde olduğunu söylersek Tarkan’ın Megastar olmasını normal karşılarız.

ŞIMARIK 1998 SİNGLE

Şımarık şarkısı için çıkarılmış olan single çalışmasıdır.

TARKAN 1998

Tarkan’ın 1998 yılında çıkardığı ve klasik şarkılarından oluşan, uluslararası tanıtımını daha da arttırmak için çıkarılan toplama albümdür, ilk başta Avrupa’da yayımlandı. Tarkan 1999’da Avrupa’da WMA(World Music Awards) ödülü olarak “Dünyanın en çok satan Türk sanatçısı (World’s best-selling Turkish recording artist)” ödülünü aldı.

BU GECE ( KIR ZİNCİRLERİNİ) 1999 SİNGLE

Bu Gece (Kir Zincirlerini), Şıkıdım (Hepsi Senin Mi?) (Radio Mix) şarkılarından oluşan single albümüdür.

Şıkıdım (Hepsi Senin Mi?) 1999 SİNGLE

Şıkıdım (Hepsi Senin Mi?) (Radio Mix) ve Şimarik (Radio Edit) şarkılarından oluşan single çalışmasıdır.

Yorum Yap

Bunlarda Hoşuna Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir