Sibel Bilgiç

90ların tek albümlü ve piyasayı kavuran şarkıcılarından biri. O’nu tanımamıza vesile olan şarkısı ise 1996 yılında çıkardığı albümüyle aynı ismi taşıyan “Alışamadım”. Biraz mırıldanacak olursak “dayanamam ben bu son gidişine, alışamadım sensizliğe,  garip olurum hazan gecelere…” diye gidebiliriz. Eskilerden hatırlarsak zamanında Bakanlık ve Trabzonspor Kulübü Başkanlığı yapmış Mehmet Ali Yılmaz ile 8 yıllık bir ilişkisi olduğu ve bu yüzden müziğe çok uzun bir süre ara verdi, hatta bıraktı.

Ankara’da liseye devam ederken, bir yandan da Hacettepe Devlet Konservatuvarı’nda şan dersleri alıyordu. Sonra burs kazanarak Amerika’ya gitti ve liseyi orada bitirdi. Okul korosundaki ilk solo konserinde hayatı değişti. Sesi yavaş yavaş duyulmaya başlamıştı… Türkiye’ye dönüşünde önce Best Hotel, ardından Karpiç Bar’da şarkı söyledi. Bir süre Zerrin Özer’e vokal yaptı. İlk başlarda müziğe profesyonel kaygılarla yaklaşmadığı için kaset yapmayı düşünmüyordu ama baskılara dayanamadı, kaset yapmaya karar verdi. Ve ‘Alışamadım’ isimli ilk albümünü çıkardı.

Albümde Deniz Seki, Emel Müftüoğlu, Ercan Saatçi, Ufuk Yıldırım, İzel gibi büyük sesler vokallik yaptı. Şarkılarda Ercan Saatçi ve Ufuk Yıldırım ağırlıkları var. Zaten Müzik Yönetmeni de Ercan Saatçi.

 

Yorum Yap

Bunlarda Hoşuna Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir