İzelin 90lardaki Albümleri

İzel, Çelik, Ercan üçlüsünün İzel’i. Bu üçlü “Dönmelisin” şarkısıyla büyük albüm satışlarına ulaştı. Daha sonra Çelik gruptan ayrıldıktan sonra Ercan Saatçi ve İzel “İşte Yeniden” isimli albümü çıkardı ve bu albümde oldukça ilgi gördü.

İzel’in daha fazla albüm fotoğrafı  için buraya tıklayın.

1995 ADAK

İzel’in ilk solo albümü ise 1995 yılında “Adak” oldu. Albümde Yıldız Tilbe, Emel Müftüoğlu, Eda – Metin Özülkü, Seden Gürel, Kenan Doğulu, Ercan Saatçi gibi isimler vokal yaptı. Albümde en çok Hasretim, Ah Yandım ve Yakışıklım şarkıları patlama yaptı.  Altın Kelebek ve MGD ödüllerini En İyi Kadın Pop Sanatçısı oldu.

Albümdeki Şarkıların Listesi:

Hasretim (söz: Ercan Saatçi – müzik: Aykut Gürel)
Bıktım (söz & müzik: Ercan Saatçi)
Ah Yandım (söz: Ercan Saatçi – müzik: Aykut Gürel)
Mesken (söz & müzik: Ercan Saatçi)
Yakışıklım (söz: Şehrazat – müzik: Murat Yeter)
Yana Yakıla (söz & müzik: Ercan Saatçi)
Adak (söz & müzik: Ercan Saatçi)
Biz Hep Böyleyiz (söz: Ercan Saatçi – müzik: İzel)
Tutun Ellerimden (söz & müzik: Ümit Sayın)
Bas Damarıma (söz: Ercan Saatçi, Gökhan Kırdar – müzik: Gökhan Kırdar)

1997 Emanet

İlk solo albümünde Ercan Saatçi ve Aykut Gürel şarkılarıyla büyük başarı yakalayan İzel Emanet albümünde ise Mustafa Sandal ile çalışmayı tercih etti. Albüm ilk çıktığında  Emanet, Eyvallah, Geyik Çıkabilir, Bekle Biraz, Sır şarkıları beklediği ilgiyi görmedi. Daha sonra Çelik’ten aldığı Kızımız Olacaktı şarkısına klip çekti ve albüm beklenen sayılara çıkmaya başardı. Yine de İzel albümün modern çalışma olduğunu, fakat dönemin müziği için erken bir müzik yapısına sahip olması sebebiyle, albümdeki çoğu şarkının beklenilen değeri görmediğini ve bu albümün içinde ukte kaldığını söylemiştir.

Albümdeki Şarkıların Listesi:

Emanet (söz & müzik & düzenleme & düet: Mustafa Sandal)
Eyvallah (söz & müzik & düzenleme: Mustafa Sandal)
Geyik Çıkabilir (söz & müzik & düzenleme: Mustafa Sandal)
Bekle Biraz (söz & müzik & düzenleme: Mustafa Sandal)
Sır (söz & müzik & düzenleme: Mustafa Sandal)
Deli Gibi (söz & müzik: Altan Çetin – düzenleme: Murat Yeter)
Acilen (söz: Kenan Doğulu – müzik & düzenleme: Ufuk Yıldırım)
Nakış (söz: Bülent Tezcan, Mustafa Sandal – müzik & düzenleme: Mustafa Sandal)
Hain (söz: Kenan Doğulu – müzik & düzenleme: Ufuk Yıldırım)
Kızımız Olacaktı (söz & müzik & düzenleme: Çelik Erişçi)

Vokaller: Mustafa Sandal , İzel , Berna Keser, Cihan Okan, Özkan Uğur (2,3), Ezgi Üstün , Ferda Anıl Yarkın, Yaşar Gaga, Altan Çetin, Deniz Seki, Ufuk Yıldırım, Burcu Güden, Ebru Yazıcı, Hakan Altun, Kenan Doğulu

1999 Bir Küçük Aşk 

İzel, yine plak şirketiyle yeni umutlarla albüm çalışmasına başladı. Plak şirketi el değiştirdi ve Universal Müzik oldu. İzel’in yeni keşfi ise Altan Çetin isimli genç besteci oldu. İzel, önceki albümünde genç bestecinin bir bestesini de seslendirmişti. Kimse o dönemde bu genç besteciye bel bağlamasa da İzel, onu sahiplendi ve tüm albümü onunla yaptı. Albümün çıkış şarkısı Yok Yere, çizgisiyle Türk Pop Müziği’nde büyük patlamalara neden oldu. İzel bu albümüyle 800 bin satış barajına yaklaştı [8] ve kariyerinin en güzel günlerini yaşamaya başladı. Ardından deprem felaketinden sonra duruldu ve herkesin acısına ortak oldu. Bu gelişmeden sonra yeni umutlarla Yelken şarkısına klip çekti ve bu şarkı da başarılı oldu. Kış aylarında ise, albümde öne çıkan yavaş tempodaki Galibi Sen isimli şarkı kliplendirildi. Bu şarkı albümün promosyonunu sonlandıran şarkı oldu.

Daha sonra bu albüm yeni basım olarak 2000 yılında tekrar piyasaya sürüldü.

Yorum Yap

Bunlarda Hoşuna Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir